Szczepionki rotawirusowe – wczesny sukces, pozostałe pytania

W 2006 r. Opublikowano wyniki kluczowych badań klinicznych dwóch nowych szczepionek przeciwko rotawirusom – RotaTeq (Merck) i Rotarix (GlaxoSmithKline) – i odnotowano wysoką skuteczność (85 do 98%) w przypadku ciężkiej biegunki rotawirusowej w przypadku obu produktów.1,2 Być może jeszcze ważniejsze, żadna szczepionka nie była związana z wgłobieniem, niekorzystny efekt, który doprowadził do wycofania kolejnej szczepionki rotawirusowej – RotaShield, wyprodukowanej przez Wyeth-Lederle – z rynku amerykańskiego w 1999 roku. Szybkie odrodzenie szczepionek rotawirusowych po nagłym oraz druzgocące niepowodzenia związane z wycofaniem RotaShield były niezwykłe, odzwierciedlając zaangażowanie społeczności zdrowia publicznego i branży szczepionek w zapobieganiu tej najczęstszej przyczyny ciężkiej biegunki u dzieci. W Stanach Zjednoczonych rotawirus powoduje każdego roku około 3 miliony przypadków biegunki; Opieka medyczna jest poszukiwana dla ponad 500 000 dzieci, a od 60 000 do 70 000 jest hospitalizowanych. W rozwijającym się świecie choroba zabija ponad pół miliona dzieci rocznie. Obie szczepionki zostały rekomendowane do rutynowej immunizacji niemowląt w USA (RotaTeq w lutym 2006 r. I Rotarix w czerwcu 2008 r.) I zostały również wprowadzone do rutynowych programów szczepień kilku krajów Ameryki Łacińskiej i Europy oraz w Australii. Mikrograf elektronu ujemnego z rotawirusem A. Wirus ma średnicę od 70 do 75 nm i ma trzy warstwy białkowe, z których dwie są widoczne, co jest typowe dla rotawirusa. Próbkę tę wybarwiono 2% wolframianu metyloaminy. Pasek reprezentuje 100 nm.
Dzięki uprzejmości Charles D. Humphrey, Centers for Disease Control and Prevention.

W Stanach Zjednoczonych ponad 20 milionów dawek szczepionki RotaTeq zostało rozdanych w czerwcu 2008 r. Chociaż krajowe dane na temat zasięgu szczepionki przeciwko rotawirusowi nie są jeszcze dostępne, informacje z sześciu witryn wartowniczych wskazują, że mediana pokrycia jedną dawką szczepionki rotawirusowej u niemowląt Od rozpoczęcia szczepień RotaTeq 3 miesiące stale się zwiększają i osiągnęły 58% (zakres od 51 do 68) do grudnia 2007 r.3. Jeśli dane te odzwierciedlają wykorzystanie szczepionek w całym kraju w sezonie rotawirusowym od wczesnej zimy 2007 r. Do wiosny 2008 r., Szacunkowo 31 % amerykańskich dzieci w wieku poniżej 2 lat otrzymywałoby co najmniej jedną dawkę szczepionki rotawirusowej. Wskaźnik wychwytu szczepionek rotawirusowych wśród dzieci w USA wydaje się podobny do tempa innych ostatnio wprowadzanych szczepionek dla dzieci (np. Szczepionka przeciw koniugatowi pneumokokowemu i szczepionki przeciwko ospie wietrznej), pomijając obawy dotyczące potencjalnie negatywnego wpływu, jaki może mieć niekorzystne doświadczenie z RotaShield na stosowanie nowych szczepionek przeciwko rotawirusom.
Łączna liczba testów na rotawirusy i liczba pozytywnych wyników testów z 32 Ciągłe raportowanie amerykańskich laboratoriów, 2 lipca 2000 – 3 maja 2008 r. Dane pochodzą z amerykańskiego Krajowego Systemu Monitorowania Układu Oddechowego i Wirusów Jałowych, Ośrodków Kontroli i Zapobiegania Chorobom.
Pomimo dość skromnego szacunkowego zasięgu szczepionek przeciwko rotawirusom wśród amerykańskich dzieci, kilka raportów z nadzoru przedstawionych na dorocznym wspólnym spotkaniu Towarzystwa Chorób Zakaźnych Ameryki oraz Konferencja Interscience na temat środków przeciwdrobnoustrojowych i chemioterapii w październiku 2008 r. (Www.icaacidsa2008.org) wykazują niezwykłe zmiany w nas
[podobne: łaskotanie w uchu, dermatolog olkusz skwer, rzęsistek jelitowy ]

Powiązane tematy z artykułem: dermatolog olkusz skwer łaskotanie w uchu rzęsistek jelitowy