Kliniczne znaczenie objawów u palaczy z zachowaną funkcją płuc ad 9

Chociaż ci obecni lub byli palacze z objawami mieli spirometryczne wyniki przy przyjęciu, które są ogólnie uważane za normalne, nie znamy ich najlepszej funkcji płuc. W związku z tym jest możliwe, że gdybyśmy byli w stanie uzyskać pomiary czynności płuc w kohorcie uczestników symptomatycznych w latach przed ich włączeniem do badania, moglibyśmy porównać czynność płuc przy zapisie z funkcją wcześniejszy punkt czasowy i pokazują, że przeszkoda rozwinęła się u tych uczestników, mimo że nie spełniały spirometrycznych kryteriów niedrożności dróg oddechowych podczas zapisywania. Badanie to ma ważne ograniczenie. Nie zapisaliśmy losowej próbki i nie możemy oszacować częstości występowania objawów wśród aktualnych lub byłych palaczy z zachowaną czynnością płuc. Rzeczywiście, niektórzy uczestnicy zgłosili się na ochotnika do tego badania z powodu objawów. Żadna z tych kwestii nie unieważnia głównego wniosku, że niektórzy palacze z objawami mają zaostrzenia sugerujące POChP i że osoby te są traktowane tak, jakby cierpiały na POChP, mimo że nie spełniają obecnych kryteriów rozpoznania POChP.
Podsumowując, objawy oddechowe i zaostrzenia są powszechne u obecnych lub byłych palaczy, którzy mają wartości spirometryczne, które ogólnie uważa się za w zakresie prawidłowym. Wielu z tych pacjentów jest już leczonych lekami oddechowymi pomimo braku danych z badań klinicznych. To odkrycie sugeruje, że obecne zastosowanie spirometrii w celu określenia, kto powinien otrzymać diagnozę POChP, może nie pokrywać w wystarczającym stopniu zakresu objawowej choroby płuc związanej z paleniem. Badania kliniczne ukierunkowane na tę dużą i niedostatecznie zbadaną populację mogą zapewnić lepszy wgląd w odpowiednie strategie leczenia dla tych pacjentów.
[więcej w: jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy wypłaca, rzęsistek jelitowy, torba sieciowa ]

Powiązane tematy z artykułem: jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy wypłaca rzęsistek jelitowy torba sieciowa